Evde saç bakımı nasıl yapılır?

Hanımları daha fazla ilgilendiren bir konu ile karşınızdayız ve çok fazla para ödemeden, en azından kozmetik ürünlerine ihtiyaç duymadan nasıl saç bakımı yapabiliriz bunlara göz atalım.

Zeytinyağı:
Zengin içeriği ve doğallığı sayesinde zeytinyağı saçlarınız için en önemli ürünlerden bir tanesidir. Her ne kadar yağlı bir görüntü sunacak ve sizleri biraz olsun rahatsız edecek olsa da gün içerisinde evde kaldığınız zamanlarda yapabileceğiniz en kolay ve en kusursuz bakım yöntemlerinden bir tanesidir. Saçlarınıza süreceğiniz yağın birkaç saat kadar saçlarınızda kalması yeterli oluyor ve bu işlemi düzenli olarak yaptığınızda daha canlı, daha güçlü saç diplerine ve saçlara sahip olabiliyorsunuz. Oldukça kolay bir bakım çalışmasıdır ve alternatif tıp yöntemlerinden bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Bakım Kremleri:
Bu konuda sizlere kozmetik sektörünü tavsiye etmiyorum çünkü bu sektörde yer alan çok sayıda üründe kimyasal içerik bulunuyor ve bu yüzden saç yapınıza çok fazla zarar verebiliyor. Dermokozmetik sektöründeki bitkisel ürünleri tercih edebilirsiniz ve bitkisel özler sayesinde sizler de saçlarınızın bakımını daha kusursuz bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için sektörde çok fazla marka hizmet veriyor ancak zeytinyağı özleriyle zenginleştirilmiş kremlerin satışını yapan markaları sizlere tavsiye edebilirim çünkü az önce de söylediğimiz gibi saçlarınız için en önemli ürünlerden bir tanesi de zeytinyağıdır.

Ilık Su Masajı:
Kuru ve yağlı saçlar için yapılan en kolay ve en özel bakım yöntemlerinden bir tanesidir. Saçlarınızın yapısı ne olursa olsun sizler de bu sayede daha canlı saçlara sahip olabilir ve dökülmeleri de bir nebze olsun önleyebilirsiniz. Her gün yapmanızı tavsiye etmiyorum, 2 ya da 3 günde bir ılık su ile saç diplerine masaj yapmanız yeterli olacaktır ve bunu bir de zeytinyağı bakımından sonra yaparsanız çok daha etkili bir bakım yöntemi olacaktır düşüncesine sahibim. Birçok internet sitesinde yer alan bu bakım yöntemleri sayesinde sizler de saçlarınızın geleceğini kontrol altına alabilir ve en azından ilerleyen günlerde yaşanacak olan sorunların bir nebze olsun önüne geçmiş olursunuz diye düşünüyorum.