Saç Ekimi Antalya

Anestezi Saç Ekiminde Yapılmakta mıdır

Anestezi Saç Ekiminde Yapılmakta mıdır?

Anestezi Saç Ekiminde Yapılır mı? sorusuna yanıt verelim. Günümüzün en çok görülen sağlık problemi siz de tahmin edersiniz ki saç dökülmesi. Saç dökülmesinde en uygun ve en çok tercih edilen tedavi yöntemi saç ekimi. Saç ekimi tedavisi diyoruz çünkü saç ekimi bahsedilenlerin aksine oldukça dikkat ve tecrübe gerektiren bir işlem. Mantığına bakıldığında saç ekilmesi saçın sık olduğu bölgeden alınan saç köklerinin saçların dökülmüş veya seyrelmiş olduğu yerlere aktarılmasından meydana gelir.

Anestezi saç ekiminde yapılmakta mıdır?
Anestezi saç ekiminde yapılmakta mıdır?

Kulağa her ne kadar kolay gelse de saç ekimi süreci oldukça ilgi isteyen titizlikle yürütülmesi şart olan bir dönemdir. Titizlik dediysek her anlamda titizlikten bahsediyoruz. Tedaviyi Uygulayan kişilerden tutunda hasta yakınlarının tutumuna kadar her şey hastanın iyileşme sürecine etkide bulunmaktadır. Saç ekimi anlatılırken her zaman “ağrısız” kelimesi geçer. Yani, aç ekiminin ağrısız olmasının nedeni hastaya uygulanan anestezidir. Uygulanan bu anestezi de dikkat edilmesi gereken konular arsında başta gelir. Bu yüzden en önemlisidir. Bunun uygulanması çoğu tedavi yönteminde kullanılmakla beraber oldukça dikkat ve eğitim ister.

Anestezi konusunda oldukça dikkatli olunmalıdır!

Anestezi denen ilaç uygulamasında vücuda bir tıbbi işlem yapılmaktadır. Hastanın acı duymamasını amaçlamaktadır. Bireye çok farklı yollarla uygulanmaktadır.  Ve anestezi uygulanması kesinlikli ilgili konunun eğitimini almış ve diploması olan kişilerce bireyin değerlerine paralel olarak yapılmalıdır. Piyasada birçok saç ekim firması bulunmaktadır. Bulunan bu firmaların birçoğu da bilinçsiz bir şekilde anestezik yöntemler uygulaması yaparak bin bir ümitle kapılarına gelen insanları mağdur ediyor.

Saç ekimi anestezi uygulaması olmadan yapılamaz. Saç ekiminde lokal denilen bölgesel anestezi kullanılmaktadır. Köklerin temin edileceği yerlere uygulandığı gibi köklerin konuşlandırılacağı yerlere de uygulanır. Bu sayede hasta hiçbir şekilde acı hissetmez. Ancak tekrar belirtiyoruz bu yöntem bir tıbbi müdahale olup oldukça tehlikelidir. Fazlasının ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını anlayacağınız gibi azı da hastaya dayanılmaz derecede sıkıntıya sokar. Bu nedenle saç ekimi uygulamasını yaptırmak için mümkün mertebe güvenilir bir kurum seçin. Ucuz etin yahnisi yenmez derler biraz çok para ödeseniz bile sağlığınızı kesinlikle tehlikeye atmayın. Saç ekiminde anestezi konusunda bilinçlendiniz artık gerekli tedbirleri alarak mükemmel saçlara kavuşabilirsiniz.