Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saç

Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip biriyseniz sizler için uygulayabileceğiniz onlarca farklı kıvırcık saç modelleri bulunmaktadır. Farklı ortam ve durumlara en iyi şekilde uyum sağlayabilmek için ve günlük kullanımda aşırı derecede rahat ve güzel bir görünüm elde edebilmek için kıvırcık saçlara nasıl modeller uygulanabileceği bilinmelidir.

Günlük Kullanım İçin Kıvırcık Saç Modelleri;

Günlük kullanımda özellikle banyo yaptıktan sonra saçlarınızı köpük veya vax gibi şekillendiriciler ile destekleyici ve koruyucu ürünler sürüp saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızı şekillendirdikten sonra saç kurutma makinesinin vigo bölümüyle saçlarınıza doğal ve sizi yarı yolda bırakmayacak kıvırcık saç modeline sahip olabilirsiniz.

İşyerinde Kullanılabilecek Kıvırcık Saç Modelleri;

İşyerlerinde çalışan bayanların uygulayabilecekleri saç modeli toplu saç modeli olmalıdır. İşyerinde daha derli toplu gösteren kıvırcık saç modeli için saçlar arka alanda eller ile toplanarak avuç içinde kıvrılıp baş parmak yardımıyla sarılmalıdır. Diğer kalan saçlar ise toplanmış olan saçlarınızla 3-4 toka ile birleştirilmelidir.

Kıvırcık Saçlarda At kuyruğu Modeli;

Normal düz saçlı kişilerde at kuyruğu rahat uygulanabilirken kıvırcık saçlı olan kişilerde at kuyruğu üst kısımda olabilmekte veya kısa bir saç görüntüsü verebilmektedir. Bu durumu engellemek için at kuyruğu yapılırken saçlar el ile toplanmalı ve 4 eşit parçaya bölünmeli ve ardından üst kısımda kalan kıvırcık saç tutamı at kuyruğu şeklinde toplanmalıdır. 2. alanda ise sol ve sağ kulak arkalarında kalan tutamlar birleştirilip 2. at kuyruğu tel tel tokalar ile tutturulmalıdır. 3. saç tutamı normal at kuyruğu şeklinde toplanıp 4. parça ise salık olarak bırakılmalıdır. En üstte bulunan kıvırcık saç tutamları arkaya doğru dağıtılarak şekil verildikten sonra kıvırcık saçlı kişiler için normal uzunlukta at kuyruğu modeli oluşturulmuş olacaktır.