SAÇ EKİMİ SONUCUNDA SAÇLARIN ÇIKMA SÜRESİ

SAÇ DÖKÜLME NEDENLERİ VE FUE SAÇ EKİMİ SONUCUNDA SAÇLARIN ÇIKMA SÜRESİ NE KADARDIR?

Saç kadın içinde erkek için de en önemli bir parçadır. Saçı olmayan erkek ve bayan vücudunun bir organı eksikmiş gibi hisseder. Saç dökülmeleri çeşitli sebeplerden dolayı seyrelmeye ve zamanla kelleşme olarak adlandırılır. Çeşitli olarak bilinmedik ve ucuz marka kozmetik ürünlerinin saça kullanılması ilerde büyük kayıplara neden olmaktadır. Ayrıca kişi kemoterapi ve radyoterapi gibi cerrahi yöntemler sonucunda da kayıplar yaşaması mümkün olmaktadır. Aşırı strese bağlı olarak da saçlarda seyrelmeler görülebilir. Birçok insanda nedeni belli olmayan saç koparma hastalığı adı verilen durumlarda da zamanla saç köklerinin zayıfladığı görülmüştür.

Fue saç ekimi sonucunda saçların çıkma süresi ne kadardır?

Saç dökülmelerine karşı saç ekiminin ne kadar etkili bir sonuç olduğunu kişiler yapılan incelemeler sonucunda gözlemleme imkanına sahip olmuştur. Fue saç ekimi oldukça basit bir yöntem olmakla birlikte mutlaka işin uzmanları tarafından yapılmalıdır. İşin uzman kişiler tarafından yapılan Fue saç ekimi doğru yapıldığında doğal sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Fue saç ekiminden hemen sonra kişinin taburcu olması mümkündür. Kişiye yapılan Fue saç ekiminden üç hafta sonra dökülmeler gerçekleşmektedir. Bu durum saç ekimi yaptıran kişiyi eğer yeterli bir şekilde bilgilendirilmemişse panik yapmasına neden olur. Oysaki bu durum tamamen geçicidir. Fue saç ekiminden doksan gün sonra yeni saçlar sağlıklı bir şekilde çıkmaya başlamaktadır. Saç dökülmesi yaşanan bölgeye transfer edilen saçlar oldukça doğal bir şekilde çıkmakta olup, kimse tarafından fark edilmemektedir.  Yaklaşık olarak on ay gibi kısa bir sürede saç ekimi yapılan bölgede tamamen saçlar kendini göstermeye başlamaktadır.

Saç dökülmelerinekarşı en etkili yöntem olan Fue saç ekimi oldukça uygun fiyatı ile günümüzde hemen her yerde uygulanabilir.

 

 

 

 

 
 

 

 

.