Saç Ekimi Antalya

Kadınlarda saç dökülmesi

Kadınlarda Saç Dökülmesi̇

Kadınlarda saç dökülmesi nasıl olmaktadır?.. Hem erkekler için hem de kadınlar için fiziksel görünüm çok önemlidir. Ancak bu kadar önemli olmasına rağmen birçok insanın saç dökülmesi sorunu yaşamaktadır. Bununla orantılı olarak dış görünüm saplantıları bulunmaktadır. Bu olumsuz düşünceler ise kişi de psikolojik etkiler oluşturur ve sosyal yaşamında problemlere sebep olabilmektedir. Saç dökülmesi genelde erkeklerde görülmesidir. Ancak sadece erkeklerde görülen bir rahatsızlık değildir bu.

Kadınlarda Saç Dökülmesi̇Aynı zamanda kadınlarda saç dökülmesi de karşılaşılabilir bir sorundur. Ancak kadınlarda dökülmeler ergenlikten sonraki her hangi bir dönemde olabilmektedir. Ancak en çok dökülme ise doğum sonrasında olabileceği gibi menopoz döneminde de görülebilmektedir. Kadınlarda saç dökülmesinin yoğun olması durumunda dökümün olduğu bölgede seyrelmelere sebep olabilecek boyutlara da ulaşabilmektedir.

Tıbbi etmenlerin kadınlarda saç dökülmesi sorununa etkisi bulunmakta mıdır?

Kadınlarda saç dökülmesinin birçok nedeni olmaktadır. Mesela Tiroit bezi hastalıkları, menopoz, gebelik ve doğum gibi sebeplerle olabilirken beslenme bozuklukları da kadınlarda saç dökülmesine neden olabilmektedir. Bazı ilaçlar da bu olumsuz etkiyi doğurmaktadır. Doğum kontrol hapları başta olmak üzere, aşırı A Vitamini, mantarla mücadele için üretilen ilaçlarda buna neden olmaktadır. Görüldüğü üzere birçok tıbbi etmenlerin saça etkisi büyüktür. Kadınlarda saç dökülmesinin en belirgin olanı da tıbbi etmenlerin saça etkisidir. Erkeksi saç dökülmesi denilen durum kadınlarda daha az görülmektedir.

Her ne sebeple olursa olsun saç dökülmesinin önüne tamamen geçmek çok görülen bir olurken biraz dikkat ya da tedavi yöntemleri ile dökülmenin yavaşlatılması mümkündür. Ama olası dökülme yaşanmış ise sonrasında ekim yapılma gibi bir tedavi ile kellik sorunu çözülebilmektedir. Bu işlem genel olarak sadece dökülen saça değil dış etkilere bağlı olarak oluşan kellik durumlarında da saç ekimi yapılabilmektedir.