Saç Ekimi Antalya

Saç Ekimi Yaptırmak İçin Gerekli Şartlar

Saç Ekimi Yaptırmak İçin Gerekli Şartlar

Halk arasında yaygın kullanımı ile “kellik” problemini gidermek için kadın yada erkek ayrımı yapılmamaktadır. Herkes bu tarz sorunlar yaşamaktadır. Saç ekimi için en az 18 yaşında olmak gerekmektedir. Müdahale yapılmaya aykırı herhangi bir sağlık probleminin olmaması da önemlidir. Eğer bu şartlar hastada varsa, ameliyatı engelleyici bir faktör de yok demektir. Bu kişilerin saç ekimi yaptırmasında sakınca bulunmamaktadır.

Saç ekimi öncesi sonrası neler yaşanmaktadır?

Saç Ekimi Yaptırmak İçin Gerekli Şartlar
Saç ekimi yaptırmak i̇çin gerekli şartlar

Bazı belli ön çalışmalar neticesinde, kişiden alınan saç kökü örneklerinin analizinin yapılması, özellikle baş bölgesinin arka kısmındaki yeteri kadar saç varsa fut ya da fue yöntemlerinden biri yada her ikisi de kullanılabilmektedir. Ensede yeteri kadar saçların yer almaması bazen karşımıza çıkmaktadır. Bu durumlarda kol, omuz, göğüs ve bacak bölgelerinde analizler yapılmaktadır. Analizler olumlu çıkarsa ne kadarının ekilebileceği konusunda karar verilmektedir. Ayrıca teknolojinin gelişmesi ile herkes ideal görünümün yakalanması adına bu işlemi düşünebilir. Yani, modern aletler ve yöntemler ile günümüzde saç ekim yöntemleri kullanılmaya devam etmektedir. Saç dökülmesi kişinin hayatı boyunca devam edecek olan ve sonunda bazı üzücü görünümleri elde etmenizi sağlayacak olağan sonuçlar dizesidir. Fakat tıbbi müdahaleler ile uzmanlar tarafından yapılacak ameliyat ve sonrasında uyulması gereken kuralları yerine getirirseniz, en az hasar ve en verimli saç nakli yaptırmış gibi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Neden saç ekimi yaptırılmalı?

Güçsüz, mat ve ince saç telleri farklı sebeplerden dolayı daha kırılgan ve ince yapıya dönüşebilir. Dış etkenler, organlarımızın işlevini yeteri kadar yerine getirememesini sağlamaktadır. Ayrıca, sağlıksız ve yanlış beslenme de sorunun etkenlerindendir. Bir de fön çektirme sıklığı, ince tarak kullanımı, kozmetik ürünler de saç dökülmesine neden olmaktadır. Çeşitli saç şekillendiriciler, saçların daha fazla dökülmesine sebep olmaktadır. Bize göre tedavi 2 aşamadan oluşmalıdır. Saçların beslenmesi ve canlı kalmasını sağlayacak organların işlevsel olarak çalışması yani saçların dökülmesindeki ivmenin azaltılması. 2. aşama ise bölgesel dökülmelerin saç nakilleri tamamlanmasıdır. Bu şekilde mevcut saçların korunması gerekmektedir. Yeteri kadar ilgilenilmesi  sağlanmalıdır. Üstelik fiziki görünümünüzü beğenmediğiniz bölgelerde müdahaleler yapılmaktadır.

Get Beauty’nin önerileri var!

Saç ektirmeyi düşünen hastalara hem fiyat hem de iyi bir tedavi hizmeti alabilmeleri için önerilerimiz var. Bizi hemen arayın!