Saç ekimi

Saç ekimi

İnternette bu alanda çok sayıda makale, ve operasyon yaptıran kişilerin bazı yorumlarını bulmak oldukça kolaydır. Fakat internet bazı kötü niyetli kişilerin, sizleri aldatma yolundaki amaçlarına da hizmet ettiğini unutmamanızı öneririz. Bazı forum yada internet sitelerinde bu tarz yorumları gördüğünüzde, o kişiye kaç tane soru yönetirsiniz bilmiyoruz fakat, lisanslı ve alanında uzman hekimlerimiz kadar ciddi ve detaylı bilgiler vereceklerini düşünmüyoruz. Sağlığınızı ve harcadığı parayı değerli bilen herkesin bu işi uzmanından öğrenmesi ve steril klinikleri web sitelerinden araştırması, kurumsal kimliğini, doktorlar ile telefon yada yüz yüze görüşmesi gerektiğinin önemimi mutlaka kavraması gerekir.

Saç dökülmesi

kabullenilmesi gereken bir durumdur aslında. Çünkü insan saçı günde 100-150 tel dökülebilir. Kullandığınız saç bakım ürünlerinin kalitesizliği, aşırı sıcak havalar, saçlarınızı sıcak su ile yıkamanız ve pek ilgi göstermeye vakit bulamadığınız kişilerde yaygın olarak bu tarz dökülmeler oluşabilir. “Dur” demek istiyorsanız eğer a’dan z’ye bilgilerin çoğuna bizlerden ulaşabilirsiniz. Fakat yapılacak çalışmalar ile ufak da olsa sizlere anlatmak istediklerimiz var.

Saç ekiminden sonraki aşamada enfeksiyon riskinin yok denecek kadar az olduğu, bazı küçük ağrılarınızın oluşması durumunda antibiyotik tedavisi ile kısa sürede bu tarz olumsuz etkilerden kurtulabileceğinizi belirtelim. Saç ekimi yapıldı ve saçlarınızın yıkanması gerekiyor. Genellikle 48 saat sonrasında yapılır ve hekim tarafından uygulanması sizler için önemli bir noktadır. İlk 10 gün dikkatli olmanız gereken noktaları, 15 günün sonrasında saçlarınızı her gün yıkayabileceğinizi, saç ekildikten sonra elinize bir miktar saçların gelebileceğini ve bunların kısmı kırılmalardan oluştuğunu belirtelim. Fakat saçlarınız düzenli formuna ise 8 aydan sonra kavuşur. İlk 3 hafta ise kırılmaların olması doğaldır. Fakat birkaç ay sonra o saçlarınızın bir daha hiç dökülmeyecek şekilde sizle beraber kaldığını fark edebileceksiniz.