Saç Ekimi Antalya

Saç ekimi

Saç ekimi hakkında bilgi verelim. İnternette bu alanda çok sayıda makale, ve operasyon yaptıran kişilerin bazı yorumlarını bulmak oldukça kolaydır. Fakat internet bazı kötü niyetli kişilerin, sizleri aldatma yolundaki amaçlarına da hizmet ettmektedir. Bu konuyu unutmamanızı öneririz. Bazı forum ya da internet sitelerinde bu tarz yorumları gördüğünüzde hemen inanmamalısınız. Yazan kişiye kaç tane soru sorulmuş, mutlaka bakmalısınız. Bu arada size lisanslı ve alanında uzman hekimlerimiz kadar ciddi ve detaylı bilgiler vereceklerini de düşünmüyoruz. Sağlığınızı ve harcadığı parayı değerli bilen herkesin bu işi uzmanından öğrenmesi gerekmektedir. Steril klinikleri web sitelerinden araştırması, kurumsal kimliğini, doktorlar ile telefon yada yüz yüze görüşmesi gerektiğinin önemimi mutlaka kavraması gerekir.

Saç dökülmesi hakkında!

saç ekimiSaç dökülmesi aslında kabullenilmesi gereken bir durumdur. Çünkü insan saçı günde 100-150 tel dökülmektedir. Kullandığınız saç bakım ürünlerinin kalitesizliği, aşırı sıcak havalar, saç dökülmesini hızlandırmaktadır. Saçlarınızı aşırı sıcak su ile yıkamanız gerekmektedir. Saç dökülmesine “Dur” demek istiyorsanız a’dan z’ye bütün bilgilere bizden ulaşabilirsiniz. Bu konuda size anlatmak istediklerimiz bulunmaktadır. Bize lütfen soru sormaktan çekinmeyin.

FUE yöntemi ile saç ekimi nasıl yapılmaktadır?

Saç ekiminden sonraki aşamada enfeksiyon riskinin yok denecek kadar az olduğunu bilin. Bazı küçük ağrıların oluşması durumunda antibiyotik tedavisi uygulamalısınız. Bu sayede kısa sürede bu tarz olumsuz etkilerden kurtulabileceğinizi belirtelim. FUE yöntemi kullanılarak saç ekimi yapıldı ve saçlarınızın yıkanması gerekiyor. Genellikle 48 saat sonrasında yapılmaktadır. Hekim tarafından uygulanması sizler için önemli bir noktadır. İlk 10 gün dikkatli olmanız gereken noktaları, 15 günün sonrasında saçlarınızı her gün yıkayabileceğinizi, saç ekildikten sonra elinize bir miktar saçların gelebileceğini ve bunların kısmı kırılmalardan oluştuğunu belirtelim. Fakat saçlarınız düzenli formuna ise 8 aydan sonra kavuşur. İlk 3 hafta ise kırılmaların olması doğaldır. Fakat birkaç ay sonra o saçlarınızın bir daha hiç dökülmeyecek şekilde sizle beraber kaldığını fark edebileceksiniz. Son olarak, Antalya’da FUE yöntemi ile saç ekimi yapıyoruz. Firmamız onlarca yıllık tecrübesi ile hastalarına hizmet vermektedir. Aynı zamanda sakal, bıyık, kirpik ve kaş ekimi de yapmaktayız.