FUE yöntemi ile kalıcı saçlara kavuşun!

Dökülen saçları tekrardan kazanabilmek için uygulanan saç ekimi FUE tekniği ile daha rahat gerçekleşmektedir. FUE saç ekimi işlemi kişinin konforu için ve işlem sonucunun daha başarılı ile bitmesi için oldukça büyük faydalar sağlar.
FUE saç ekimi micro motorlar yardımı ile yapılır. Bu sayede operasyon sürecinde ciddi bir zaman tasarrufu sağlanır. Donör bölgeden alınan saç kökleri işlem yapılacak alana tek tek ekilir. FUT tekniğiyle arasındaki fark köklerin alınış biçimidir. FUE tekniği büyük konfor ve fayda sağlamaktadır. Operasyonun bitmesi ile birlikte kişiler hemen taburcu edilebilir ve sosyal hayatlarına devam edebilirler.

Saç Ekimi Sonrası

FUE saç ekimi işleminin ardından kişi hemen sosyal hayatına dönebilmektedir. Kişinin hastanede yatmak gibi bir zorunluluğu yoktur. Operasyon sonrasında saç köklerinin alındığı bölge sargı ile kapatılır. Bu sayede de dışarıdan gelebilecek etkiler sonucunda oluşma ihtimali olan sorunların önüne geçilmiş olur.

FUE Saç Ekimi sonrasında kişinin evde yapabileceği bakım

Kişi saç ekim sonrasında güneşten kafasını korumadan dışarı çıkmamalıdır. Gerekmediği sürece herhangi bir ağır işe kalkışmamalı ve ağır sporlar yapmamalıdır. Kişi bedenen yorucu olmayan işler yapabilir. Bilgisayarda çalışmak gibi…

Operasyon sonrasındaki ilk saçı yıkama

Saç ekimi sonrasında ilk yıkama işlemi hastane ortamında önerilmektedir. Fakat kişi operasyon sonrasındaki verilen bilgilere göre de evde bu işlemi yapabilir. Saç ekimi sonrasından geçen 72 saatlik bir sonrasında yıkama yapılmaktadır. Yıkama esnasında saçın ekildiği bölge öncelikle yumuşatıcı losyonlar ufak dokunuşlar ile uygulanmalı ve 20 ile 45 dakika arasında bekletilmelidir. Bu işlemin yapılmasının amacı saç ekiminin yapıldığı bölgede ve donör bölgede kurumuş ve oluşan kabuklanmaların yumuşamasını sağlamaktır. Tırnakların temas etmemesi yerleştirilen köklerin çıkmaması açısından oldukça önemlidir. Yumuşama sonrasında da ılık su yardımı ile alan durulanır. Havlu ile ufak dokunuşlar ile saç kurulanır. Asla kafa derisine sürterek yapılmamalıdır. En fazla iki hafta sonrasında deride herhangi bir kabuk ve tortu kalmaz. Dökülen kabukların ardından işlem yapılan yerlerde herhangi bir iz kalmaz. Yıkama işlemi ilk haftadan sonra sıklıkla yapılabilir ve bir sorun yaratmaz.