Saç Ekimi Antalya

FUE yöntemi ile kalıcı saçlara kavuşun

FUE yöntemi ile kalıcı saçlara kavuşun!

Dökülen saçları tekrar kazanabilmek için FUE yöntemi uygulanmaktadır. Saç ekimi FUE tekniği ile daha rahat gerçekleşmektedir. FUE saç ekimi işlemi kişinin konforu için ve işlem sonucunun daha başarılı ile bitmesi için oldukça büyük faydalar sağlar. FUE saç ekimi micro motorlar yardımı ile yapılır. Bu sayede operasyon sürecinde ciddi bir zaman tasarrufu sağlanır. Donör bölgeden alınan saç kökleri, işlem yapılacak alana tek tek ekilmektedir. FUT tekniğiyle arasındaki fark köklerin alınış biçimidir. FUE yöntemi ya da bir diğer adıyla FUE tekniği büyük konfor ve fayda sağlamaktadır. Operasyonun bitmesi ile birlikte kişiler hemen taburcu edilmektedir. Ayrıca sosyal hayatlarına hemen devam edebilmektedirler.

FUE Yöntemi : Saç Ekimi Sonrası

FUE yöntemi ile kalıcı saçlara kavuşun!
FUE yöntemi ile kalıcı saçlara kavuşun!

Operasyonel FUE saç ekimi işleminin ardından kişi hemen sosyal hayatına dönebilmektedir. Kişinin hastanede yatmak gibi bir zorunluluğu yoktur. Operasyon sonrasında saç köklerinin alındığı bölge sargı ile kapatılmaktadır. Bu sayede de dışarıdan gelebilecek olası olumsuz etkilerin de önüne geçilmiş olmaktadır.

 Saç Ekimi sonrasında kişinin evde yapabileceği bakım

Kişi saç ekim sonrasında güneşten kafasını korumadan dışarı çıkmamalıdır. Gerekmediği sürece herhangi bir ağır işe kalkışmamalı ve ağır sporlar yapmamalıdır. Kişi bedenen yorucu olmayan işler yapabilmektedir. Bilgisayarda çalışmak gibi…

Operasyon sonrasındaki saçları ilk yıkama

Fue yöntemi ile saç ekimi sonrasında ilk yıkama işlemi hastane ortamında önerilmektedir. Fakat kişi operasyon sonrasında kendisine verilen bilgilere göre de evde bu işlemi yapabilmektedir. Saç ekimi sonrasından geçen 72 saatlik bir sonrasında yıkama yapılmaktadır. Yıkama esnasında saçın ekildiği bölge öncelikle yumuşatılmaktadır. Losyonlar ufak dokunuşlar ile uygulanmalıdır. Ayrıca 20 ile 45 dakika arasında bekletilmelidir. Bu işlemin yapılmasının amacı saç ekiminin yapıldığı bölgede ve donör bölgede kurumuş ve oluşan kabuklanmaların yumuşamasını sağlamaktır.

Tırnakların temas etmemesi yerleştirilen köklerin çıkmaması açısından oldukça önemlidir. Yumuşama sonrasında da ılık su yardımı ile ameliyat alanı durulanmaktadır. Havlu ile ufak dokunuşlar ile saç kurulanmaktadır. Asla kafa derisine sürterek yapılmamalıdır. En fazla iki hafta sonrasında deride herhangi bir kabuk ve tortu kalmaz. Dökülen kabukların ardından işlem yapılan yerlerde herhangi bir iz kalmaz. Yıkama işlemi ilk haftadan sonra sıklıkla yapılabilmekte ve bir sorun yaratmamaktadır.